Rady, inspirace a publikace

 

Poradíme vám, jak na správný úklid.

Pomůžeme vám s úklidem vaší domácnosti.

Ušetříme vám mnoho vašeho drahoceného času.

Prozradíme vám zaručené postupy, co a jak vyčistit.

Přidejte se k nám a napište zajímavý článek na vaše téma.

Své články můžete posílat do naší redakce na

 

Jste zde:   ÚvodÚVODČLÁNKY A PUBLIKACE O ÚKLIDUÚklid téměř pro každého

Současná pozice úklidových firem

Současná pozice úklidových firem 

V dnešní době si stále mnoho firem zajišťuje úklidové služby částečně z vlastních zdrojů. První variantou je, že firmy zaměstnávají uklízečku, která několikrát týdně navštěvuje firmu. Její zaměstnanecký vztah obvykle bývá na zkrácený pracovní úvazek, přičemž pak zvládá úklid pro více firem najednou. Další formou úklidu z vlastních zdrojů bývá to, že firma zaměstnává jednoho ze zaměstnanců na hlavní pracovní poměr, obvykle to jsou různé administrativní práce. A po pracovní době tento zaměstnanec ještě za určitý předem dohodnutý příplatek zvládá úklid celé firmy. Nezřídka také firmy pro úklidové práce najímají brigádnice, což mohou být různé studentky, nebo ženy na mateřské.

Méně rozšířenou formou zajištění úklidových služeb jsou stále ještě pro většinu malých a střeních firem služby zprostředkované profesionální úklidovou společností. Spolupráce s úklidovou firmou má oproti běžnému úklidu ze strany interní uklízečky jisté výhody. Mezi hlavní výhody patří vysoká profesionalita úklidu, kompletní servis a využití profesionálních čisticích prostředků osvědčených praktickými zkušenostmi. Tyto čisticí prostředky jsou úklidovými firmami nakupovány ve velkých baleních z velkoobchodů, a proto jejich cena je daleko výhodnější. Zaměstnanci těchto firem také využívají při své práci profesionální úklidové pomůcky a stroje, které samozřejmě činní výsledný úklid efektivnějším. Vyšší hodinová platba za profesionální služby bývá kompenzována časovou úsporou, která spočívá v již zmíněném využití profesionální úklidové techniky, čisticích prostředků a osvědčených postupů.

Komplexní úklidové služby

Servis úklidových firem sahá téměř do všech oblastí, čímž firmy pružně reagují na potřeby svých zákazníků. Základní formou je pravidelný úklid komerčních objektů, do kterého spadá např. úklid kancelářských, skladových a výrobních prostor. Nezřídka se dnes také setkáváme s tím, že služeb profesionálů využívají i statní instituce jako jsou různé úřady a školy.

Další službou z této oblasti je průmyslové čistění podlah. Jde především o čistění a zametání podlah za použití různých sofistikovaných strojů. V průmyslových provozech sem také spadá odmašťování výrobních a montážních hal.

Těmi nejvíce specializovanými službami úklidových firem muže být i čištění strojů a technologických zařízení, jako je např. čištění výrobních linek a strojů, čištění osvětlení a vzduchotechniky ve výrobních halách. Díky správné údržbě a pravidelnému čištění se zvyšuje životnost strojů a jejich efektivita.

A co ekologický úklid?

V dnešní době se na ekologii bere velký zřetel a konkrétně ekologické úklidové služby jsou čím dál více poptávané. V případě zájmu úklid ekologického charakteru navštivte webové stránky naší partnerské ekologické úklidové firmy.

 

Autor: AZclean