Rady, inspirace a publikace

 

Poradíme vám, jak na správný úklid.

Pomůžeme vám s úklidem vaší domácnosti.

Ušetříme vám mnoho vašeho drahoceného času.

Prozradíme vám zaručené postupy, co a jak vyčistit.

Přidejte se k nám a napište zajímavý článek na vaše téma.

Své články můžete posílat do naší redakce na

 

Jste zde:   ÚvodÚVODČLÁNKY A PUBLIKACE O ÚKLIDU

Publikujeme články o úklidu a hygieně

Jak vyčistit sedačku?

Sedací souprava dostává asi pěkně zabrat i u vás, což se na ní zákonitě podepisuje. Postupem času se objevují různě velké skvrny „nejasného“ původu, které narušují její dokonalý vzhled. Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

 

 

Profesionální úklid kanceláře se vyplatí!

Úklidu se nikdo nevyhne a jinak tomu není ani v kancelářích, kde zaměstnanci musí trávit hodně času. Udržované a uklizené prostředí působí dobře nejen na pohled, ale člověk se v něm cítí mnohem lépe. V případě kanceláří se pohoda zaměstnanců odráží ve skvělém pracovním tempu a pozitivním přístupu ke kolegům, klientům nebo obchodním partnerům.

 

 

Čištění koberců úklidovou firmou

Proč si stroj půjčovat, když prakticky každá úklidovka a mnoho dalších specializovaných firem tuto službu nabízí? Důvodů je řada. Kupříkladu pocházíte z místa, kam firmy zajíždí jen k větším zakázkám nebo vůbec. Nebo chcete, aby během čištění a schnutí po bytě neběhaly děti a pes. Jenže najít termín, kdy děti jsou u babičky a manžel se psem na chatě a současně pro Vás úklidová firma bude mít volnou kapacitu, nemusí být samozřejmostí. Dalším důvodem bývá finanční úspora. Avšak ta je někdy pouze zdánlivá. Posledním je kvalita a pečlivost odvedené práce. Platí, že vyčistit si domácnost svépomocí můžete hůře, stejně dobře ale i lépe. Kdy tedy raději nechat čištění na profesionálech a kdy čistit svépomocí?

 

 

Úklid ve zdravotnictví má nový trend - kontrolní systém kvality

Pravidla úklidu ve zdravotnických zařízeních přesně definuje předpis č. 306/2012 Sb. Určuje v jakých časových intervalech, jakými prostředky i jakým způsobem musí být prováděn úklid ordinací, laboratoří, operačních sálů, pokojů pacientů i společných prostor jako jsou chodby apod. Vzhledem k náročným pravidlům je rozhodně lepším řešením, když takový úklid provádí specializovaná úklidová firma. I na ní je třeba dohlížet a právě to může zajistit nový kontrolní systém kvality. Jak funguje, a které firmy ho již nabízí?

 

 

e-cloth

Onemocněním zaměstnanců v pracovním prostředí mohou pro zaměstnavatele vznikat ohromné finanční ztráty. Je jasné, že tyto ztráty je nutné minimalizovat. Proto je nutné se při úklidu kanceláří zaměřit na problémová místa, jejichž prostřednictvím se mohou snadno šířit bakterie. Pravidelný úklid klávesnic, telefonů a klik je proto naprosto nezbytný.

 

 

Jak se zbavit štěnic?

Jsou tak malé, že si jich pravděpodobně ani nevšimnete. Zavléct je do domácnosti může návštěva nebo domácí zvíře, ale i vy sami si je můžete přivézt v podstatě odkudkoli. A v noci vám budou doslova pít krev. Řeč je o parazitech jménem štěnice domácí. V tomto článku se dozvíte, proč jsou štěnice tak nebezpečné, a zároveň vám poradíme, jak se těchto nechtěných návštěvníků efektivně zbavit.

 

Jak vyčistit spáry?

Vydat se do boje se špinavými spárami, to většinou znamená dřinu a pot s nejistým výsledkem. Také vás špína mezi spárami trápí? Vyzkoušeli jste již snad všechno, ale spáry stále nevypadají dobře? Potom pro vás máte skvělou zprávu. Víme totiž o způsobu, který funguje na 100 %! I vy díky němu můžete vyčistit spáry opravdu jednoduše a rychle.

 

Tipy na čištění čalouněníK potažení nábytku mohou být použity různé materiály. Může to být obyčejná látka, kůže, síťovina či jiné přírodní a syntetické materiály. Nezáleží na tom, o jaký typ čalounění se jedná. Všechny materiály mají společné to, že jsou náchylné k ušpinění. Pravdou také je, že se špína z čalounění poměrně těžko odstraňuje. V tomto článku vám poradíme, jak efektivně a rychle můžete čalounění vyčistit i vy.

 

Úklid po malování pokojů

Chcete mít po malování uklizeno bez námahy, snadno a rychle? Naše společnost Malování pokojů Brno se neřadí mezi profesionální dodavatele malířských služeb pouze svou ověřenou kvalitou, ale i komplexností nabízených služeb.

Již před započetím malířských či natěračských prací Vám ochotně ušetříme starosti s úklidem prostor a přesuneme a zakryjeme veškerý nábytek v malovaném pokoji a pokryjeme podlahu ochrannou folií. Veškeré potřeby přivezeme s sebou, nemusíte si tedy dělat starosti se zajišťováním dostatečného množství materiálu.

 

 

Úklid téměř pro každéhoV dnešní době si stále mnoho firem zajišťuje úklidové služby částečně z vlastních zdrojů. První variantou je, že firmy zaměstnávají uklízečku, která několikrát týdně navštěvuje firmu. Její zaměstnanecký vztah obvykle bývá na zkrácený pracovní úvazek, přičemž pak zvládá úklid pro více firem najednou. Další formou úklidu z vlastních zdrojů bývá to, že firma zaměstnává jednoho ze zaměstnanců na hlavní pracovní poměr, obvykle to jsou různé administrativní práce. A po pracovní době tento zaměstnanec ještě za určitý předem dohodnutý příplatek zvládá úklid celé firmy. Nezřídka také firmy pro úklidové práce najímají brigádnice, což mohou být různé studentky, nebo ženy na mateřské. 

 

Čištění koberců PrahaBydlíte v Praze? Jste student, důchodce nebo zdravotně handicapovaný člověk? V takovém případě pro Vás máme dobrou zprávu. S firmou Čištění koberců Praha můžete mít profesionální čištění koberců a čalounění za velice výhodné ceny.

 

Olejová skvrna na oblečeníOlejové skvrny na oblečení či jiných tkaných materiálech jsou velmi nepříjemnou záležitostí a dost špatně se odstraňují. Existuje ale několik možností, jak skvrnu odstranit a navždy se jí zbavit. Přečtěte si náš návod, jak na to.

 

Úklid a čištění v obchodě - KÄRCHERUklízet je potřeba ve všech prostorách, ale otázka čistoty nikde není tak aktuální jako ve veřejných prostorech, které jsou denně navštěvované velkým množstvím lidí. A když budeme mluvit o obchodech s potravinami a supermarketech, tak tady obzvlášť vše musí být dokonale čisté, jak to vyžadují hygienické normy.

 

Na celkovém výrazu interiéru se podílí mnoho aspektů – na prvním místě sídlí jednoznačně nábytek. Přírodní vzhled pravého dřeva, sedačky potažené atraktivní kůží, měkounké čalouněné křeslo s pestrým vzorem – čím dál častěji v této oblasti investujeme do kvalitních a krásných materiálů. Jak to ale udělat, aby tato – někdy finančně dost náročná investice byla pokud možno jednorázovou záležitostí a nábytek nám dlouho vydržel s vizáží právě koupeného kusu? Odpoveď zní zdánlivě jednoduše: o nábytek se musíme starat. Jak na to? Který prostředek či způsob použít na ten či jiný materiál?

 

Strana 1 z 2

Dceřiná úklidová firma

V Praze a Brně můžete využít také úklidové služby naší dceřiné společnosti EkoBIT, která se specializuje na ekologický úklid a úklid ve zdravotnictví.

DAMA úklid

Více jak 250 spokojených zákazníků

Přesvědčte se sami na této stránce

Máme více jak 250 spokojených zákazníků