Činčily. Jak si poradit s jejich příbytkem?

Činčily. Roztomilí a oblíbení mazlíčci, kteří jsou součástí mnoha českých domácností. Udržování čistoty může být ale pro jejich majitele náročné. I proto vám jako EkoBIT přinášíme rady, jak se s tímto nelehkým úkolem v praxi popasovat. Není to totiž vůbec nic těžkého a stačí jen následovat ověřená pravidla.

Než začnete s čištěním, tak všechny hračky, misky s jídlem a pitím, i další věci, které má vaše činčila v kleci, vyjměte. Poté už pořádně vyčistěte podlahovou plochu, k čemuž můžete použít třeba i jen běžný mokrý hadřík. Hodit se ale může i speciální dezinfekční prostředek, a to proto, abyste klec zbavili bakterií a virů, které by mohly být pro vaši činčilu škodlivé.

Nezapomeňte také na všechny hračky i další předměty, které jste před vymytím odstranili z klece. Umyjte je pořádně vodou, případně mýdlem či speciálním dezinfekčním prostředek a poté je pořádně osušte.

Týká se to samozřejmě i misek s jídlem a pitím. Ohledně volby mycího prostředku se raději poraďte ve vašem oblíbeném zverimexu, kde se na taková témata specializují. Většina dezinfekčních prostředků by totiž měla být používána s opatrností, aby se zabránilo jakémukoli potenciálnímu poškození zdraví vašeho mazlíčka.

Je důležité, aby se klec a všechny předměty, které s činčilami přicházejí do kontaktu, pravidelně čistili. To nejenom pomáhá udržovat zdraví vašich činčil, ale také to je užitečné pro snížení pravděpodobnosti alergických reakcí u lidí v domácnosti. Pravidelné uklízení a udržování čistoty je tedy nezbytné pro zdraví všech a mělo by jít v ideálním případě o vaši pravidelnou a každodenní aktivitu.