AirPody patří v poslední době k nejoblíbenějším sluchátkám na světě. Jejich uživatelé oceňují kvalitní zvuk, a to pro poslech podcastů či hudby. Výhodou také je, že Airpody si dobře rozumí i s dalšími výrobky od společnosti Apple, což jejich popularitu ještě navyšuje. Jak ale všichni víme, tak Airpody se také špiní, a proto je potřeba jim věnovat dostatečnou péči.

Pokud se do mycího procesu pustíte, sluchátka v žádném případě nenamáčejte do vody. Použijte k jejich ošetření měkký a suchý hadřík, který nepouští vlákna. Tekutina ani další částečky by se totiž neměly do sluchátek dostat. Nevsázejte také na ostré předměty a další abrazivní materiály, protože v případě jich použití jim hrozí poškození i možná ztráta záruky.

Každá sluchátka od společnosti Apple vyžadují trošku jiný přístup. V případě té většiny ale skvrny stačí otřít ohleduplným hadříkem, který povrch sluchátek nijak nepoškodí. Pro vyčištění mřížky mikrofonu a reproduktorů pak užijte suchou vatovou tyčinku.

Podcenit byste neměli ani čištění náušníků i hlavového mostu. Celý proces totiž vyžaduje dost času i maximální soustředěnost. Namíchejte speciální čistící směs, kterou můžete stvořit z 5 ml tekutého pracího prášku a z 250 ml čisté vody. Do směsi pak napočte hadřík, vyždímejte jej a opatrně všechno očistěte.