Čištění psí boudy

Někteří pejskové rádi obývají gauč, jiní pak třeba postele svých páníčků. Stále však řada psů pobývá i ve svých boudách. Pokud nechcete, aby se pejsci dostali do zbytečných zdravotních problémů, měli byste jim zajistit jejich příbytek v dostatečné čistotě. Špína nebo zbytky jídla totiž jsou živelnou půdou pro bujení řady mikroorganismů, které mohou vést k nemilým zdravotním problémům.

Psí bouda může sice navenek často působit zcela v pořádku, po bližším pohledu do ní ale zjistíme, že tomu tak úplně není. Základní úklid by psí budou měla dostat alespoň jednou za měsíc. Ten důkladný by se pak měl dělat minimálně dvakrát do roka.

Ideální doba na úklid psího domečku je počátek podzimu, kdy ještě nejsou venkovní teploty tak nízké a psí bouda tak díky tomu i poměrně rychle vyschne. Druhým ideální dobou pak jsou jarní měsíce, a to třeba duben nebo květen.

A jak na čistou psí boudu? Je to jednoduché. Vymyjte ji teplou vodou a následně ji ošetřete antiparazitním prostředkem. Nechte ji vyschnout a můžete ji také vydenzifikovat parním čističem, který snadno zahubí všechny baterie.

Nepoužívejte k tomu ale parfemované mycí prostředky, které používáte při řadě dalších úklidů doma nebo třeba úklidu v kanceláři. Pejskové mají totiž mnohem citlivější čich než my a kvůli tomu se nemusí ve svém příbytku cítit příliš příjemně. Poté už boudu nechte jen pořádně vyschnout a dejte do ní také novou podestýlku. Vaši pejskové Vám za to budou nesmírně vděční.