Čištění sluchátek

Nezapomínáte na pravidelné čištění svých sluchátek? Jen tak totiž budou dobře plnit své funkce a prodlouží se jim životnost. Péče o sluchátka je klíčová i pro Vaše uši. Díky tomu totiž odstraníte bakterie, které se snadno drží na jejich povrchu. I u sluchátek se ale musí při péči o ně dodržovat základní pravidla, které Vám jako EkoBIT v tomto článku představíme.

Čištění sluchátek obecně patří mezi velká dilemata. Přitom to ale není vůbec nic těžkého a zvládnete to i bez odborníka. V prvém případě je nezbytné sluchátka odpojit od zařízení a vypnout je, aby nedošlo k jejich případnému a nevratnému poškození.

Následně je vhodné si vzít obyčejnou vatovou tyčinku nebo špejli, na kterou si namotáte kousek vaty. Tu pak namočíte do speciálního přípravu, mezi které se řadí zejména isopropyl alkohol. Ten je k sehnání v každé specializované prodejně. Alternativě se dá využít i mýdlo s vodou. Účinky jsou ale často nižší než v případě speciální látky na čištění.

Jakmile svá sluchátka do tímto způsobem vyčistíte, tak pak z nich rychle a pečlivě oklepejte všechny přebytečné tekutiny. Pokud máte sluchátka se silikonovými nástavci, tak je sundejte a omyjte teplovou vodou i mýdlem. Závěrem ale také nezapomeňte na to, aby Vaše sluchátka před dalším použitím pořádně vyschly.