Další tipy na čištění kožené sedačky

Kožené sedací soupravy patří mezí nejoblíbenější vybavení českých domácností. Často však stojí nemalé peníze, a i proto by samozřejmostí měla být správná a pravidelná péče o ni. Jen díky tomu totiž kožené sedačky vydrží i mnohonásobně déle. Prodlouží se její životnost, lesk nebo nádherný vzhled.

čištění kožené sedačky

Co kožené sedačky poškozuje?

Kůže patří mezi nejoblíbenější přírodní materiály, které vyžadují neustálou péči. Největším nepřítelem kožené sedací soupravy je hlavně slunce nebo teplo a není tak vhodné je stavět k jakémukoliv zdroji tepla. Škodit však kožené sedačce může v některých případech třeba i umělé světlo. Kůže může kvůli tomu praskat, ztrácet lesk, barvu nebo pružnost. Se vzniklými prasklinami se však ale téměř už nedá bojovat, a na to je potřeba při pravidelných aktivitách myslet.

Impregnace kožené sedačky

Je potřeba je alespoň jednou týdně otřít, a to vlhkým a čistým hadříkem. Minimálně jednou za půl roku je navíc vhodné, aby se kůže dostatečně naimpregnovala, k čemuž mohou dobře posloužit nejrůznější speciální oleje, které jsou k dostání ve specializovaných obchodech.

Čím čistit a čím naopak ne?

I při samotném čištění je ale potřeba myslet na několik základních pravidel. Nejprve se zaměřte na prach a až poté na všechny usazené skvrny. S mastnotou pomůže třeba trocha magnézia, které se stačí na skvrnu nanést a pak nechat chvíli působit. Vyvarujte se ale třeba bělidlům nebo tvrdým kartáčům, aby se kůže zbytečně neprodřela.

U nás v EkoBIT díly letitým zkušenostem s úklidy kanceláří a úklidy obytných domů víme, jak se s pravidelnou údržbou kožených sedacích souprav vypořádat.