Granitové dřezy jsou v  Česku stále oblíbenější. Jak je ale čistit?

Kuchyňské trendy se poměrně často mění. Mezi novinky posledních let, a to zejména z pohledu oblíbenosti, se čím dál častěji řadí granitové dřezy. Víte ale, že i granitové dřezy dokáží vypadat jako nové, i když jsou používány už po dobu mnoha let? Jak tedy snadno a rychle můžete váš granitový dřez efektivně vyčistit tak, aby si zachovával svou původní podobu a krásu? Na to se společně podíváme v tomto článku.


Prvním krokem k dokonalému granitovému dřezu je jeho pravidelná údržba, na kterou by neměl nikdo zapomínat. Pokud se o svůj dřez pravidelně staráte, případná znečištění a skvrny se na něm ani neusadí. Proto je důležité dřez po každém použití opláchnout a osušit, čímž se vám podaří mnoho potenciálních problémů včas zastavit.


Pro samotné čištění granitového dřezu nejsou povětšinou zapotřebí žádné speciální prostředky. Mnoho lidí používá k čištění běžný saponát, který dokáže odstranit mnoho typů nečistot a jenž se zároveň používá i pro další možné úklidové činnosti ve vaší domácnosti.
Nicméně, pokud máte na dřezu skvrny z barvy, oleje nebo jiných látek, může se speciální čisticí prostředek na granitové dřezy hodit.


Pro odstranění takových skvrn tak můžeme jako EkoBIT rozhodně doporučit použití právě již uvedeného speciálního granitového čističe. Ten totiž dokáže hloubkově vyčistit dřez a vrátit mu původní lesk. Při jeho použití se ale zároveň ujistěte, že používáte takový čistící hadřík, který není příliš hrubý, a to proto, aby nedošlo k poškrábání samotného dřezu.