Holubí trus – Jak na něj?

Pokud žijete v centru města nebo v místech, kde se holubi rádi zdržují, jistě víte, jak otravné mohou být jejich exkrementy. Ty se totiž následně často hromadí na chodnících, schodech, balkonech, a dokonce i na autech. Ale nezoufejte, existuje několik způsobů, jak s tímto problémem efektivně bojovat.


První a nejjednodušší tip je pravidelně uklízet holubí trus, a to hned, jakmile se objeví. Můžete použít jednoduchý hadřík namočený ve vodě, aby se trus snadno setřel. Pokud máte na chodníku nebo balkoně větší množství trusu, můžete použít třeba vysavač, ale takový, který v praxi umožňuje mokré vysávání. Jednoduše namontujte speciální nástavec pro úklid nečistot a během chvíle budou vaše prostory opět čisté.


Dalším způsobem, jak se vypořádat s holubím trusem, je použití speciálních sprejů nebo pěn na čištění. Tyto přípravky jsou k dispozici v obchodech se zahradními potřebami a umožňují rychlé a snadné odstranění. Stačí pouze aplikovat sprej na postižené místo, nechat ho působit a poté setřít či opláchnout vodou. Je důležité si však přečíst návod k použití a postupovat podle něj.


Pokud se chcete vypořádat s holubím trusem jednou pro vždy, můžete zkusit speciální sítě, a to na balkony, okna nebo střechy. Tyto ochranné prvky umožňují holubům bezpečně létat ve vzduchu a zároveň brání přistání tam, kde si jejich přítomnost v praxi asi nikdo nepřeje.


Anebo to nechte na nás. V EkoBIT se totiž i na likvidaci nepříjemného holubího trusu v domácnostech nebo třeba kancelářích s oblibou zaměřujeme. Stačí zavolat, nebo napsat.