Jak často měnit povlečení?

Také se ptáte na to, jak často ve své domácnosti máte měnit povlečení nebo prostěradla? Nejste sami. Tímto dilematem se totiž zaobírá velká část českých domácností. Převlékání prostěradel, polštářů nebo povlečení totiž podle průzkumů není vůbec oblíbenou aktivitou v českých domácnostech a řada z nich to odkládá tak dlouho, dokud jen může. To ale není správně.

Jako EkoBIT Vás s doporučenou lhůtou pro pravidelnou výměnu ložního prádla ale bohužel asi nepotěšíme. Měli byste to totiž dělat hned jedenkrát týdně.

Proč? Důvody jsou prosté. V povlečení se totiž hromadí pot i bakterie, které mohou být v krajní situaci i zdraví škodlivé. Z Vaší postele se tak v může stát i inkubátor nejrůznějších chorob, a to určitě nechcete.

Pokud dokonce trpíte některými nemocemi nebo alergiemi, měli byste k výměně ložního prádla přistupovat ještě častěji. A to každé tři dny. Berte totiž v potaz, že v posteli strávíte v průměru asi třetinu Vašeho života.

A jak vlastně je vhodné povlečení prát? Podle nás v EkoBIT rozhodně naruby. Jen tak totiž docílíte toho, aby Vaše povlečení či prostěradla si déle uchovala svou barvu.