Víte, jak efektivně vyčistit vaše zrcadlo v koupelně, ložnici nebo třeba na chodbě? Triků a možností je hned několik. Jeho čištění ale může dát někdy pořádně zabrat, a to zvlášť v situace, pokud je rozměrnější.

Letitým dilematem nejen českých hospodyněk je, jestli zrcadla čistit na sucho, nebo na mokro. Odborníci ale v posledních letech častěji říkají, že čištění na sucho je ve většině případů efektivnější. K tomu vám totiž bude stačit jen měkký hadřík z mikrovlákna, jenž snadno nepouští chloupky a který zároveň nedělá šmouhy.

Pokud však stále patří mezi příznivce mokrého mytí, můžete zrcadla mýt třeba i za pomoci jen domácích surovin. Už naše babičky poukazovaly na to, že ideální cestou je citron smíchaný s vodou. Podle praxe společnosti EkoBIT, která se věnuje úklidu kanceláří nebo úklidu domácností, jde o ideální cestu pro odstranění vodního kamene.

Z našich zkušeností také víme, že pokud je vaše zrcadlo už citelněji zanedbané, je vhodné místo citrónu používat vinný ocet. Ten smíchejte s vodou a následně nalijte do rozprašovače.

Podobné účinky jako citron či vinný ocet má i jedná soda, kterou stačí smíchat s menší množství vody. V každém případě si ale dejte pozor na to, aby kyselé látky se nedostaly do kontaktu s hranou zrcadla. Mohly by jej totiž až nenávratně poškodit.