Zimní období je ideální čas na umytí Vašeho jízdního kola. Jestli totiž chcete, aby Vám miláček vydržel v dobré kondici co možná nejlépe, neměli byste na údržbu o něj zapomínat. Možných postupů a způsobů, které by mohly vést k ideální čistotě Vašeho kola, je celá řada. My se na ně proto v tomto článku podíváme.

Na trhu jsou k údržbě k sehnání nejrůznější kartáčky, pračky na řetězy, odmašťovadla, oleje či šampony. Stále oblíbenější jsou však i ekologická čistidla. U nás v EkoBIT ale můžeme doporučit i řadu let osvědčené prostředky, mezi kterými dominuje obyčejná mýdlová voda. Jde o cestu, která je zároveň i poměrně finančně nenáročná.

A jak při mytí Vašeho jízdního miláčka vlastně postupovat? Nejprve se vrhněte na řetěze, pastorky a převodníky. Následně je postup takový, že jde od shora dolů. Dále se tedy vrhněte na sedadlo, rámový trojúhelník, na kola a pláště. Jestliže chcete, aby celý proces byl ještě efektivnější, je možné doporučit demontování samotných kol. Ty totiž je vhodné umýt samostatně.

Jakmile je výše uvedený postup z Vaší strany splněn, je určitě vhodné všechny komponenty ještě jednou opláchnout čistou vodou. A to bez zbytečného tlaku, který by v krajním případě mohl Vašemu kolu i nepříjemně ublížit.