Jak na koupelnové obklady?

Čištění obkladů ve vaší koupelně může být často protivnou povinností, ale existuje několik způsobů, jak tuto práci zjednodušit a zlepšit si přitom své výsledky. V tomto článku se proto podíváme na několik užitečných tipů, jak toho docílit.

Prvním a nejdůležitějším krokem k dlouhodobě čistým obkladům v koupelnách je pravidelnost. Pokud čistíte obklady v koupelně pravidelně, bude mnohem snazší udržet je v čistotě. Doporučuje se čistit obklady minimálně jednou týdně, a to zejména v oblastech, kde se často hromadí vlhkost a plísně.

Při čištění obkladů je důležité použít správný čisticí prostředek. Některé totiž mohou být pro takovou aktivitu nevhodné a mohou tak poškodit povrch vašich koupelnových obkladů. Doporučuje se proto používat měkké a jemné čisticí prostředky, na což byste neměli zapomínat. Existují také speciální čisticí prostředky určené pro koupelny, které jsou pro čištění obkladů více než vhodné. Najdete je v každé drogerii, kde vám zároveň s výběrem toho nejvhodnějšího rádi pomohou. Nebojte se tedy na ně s tímto dotazem obrátit.

Myslete také na správnost postupu. Nejprve opláchněte obklady vodou a odstraňte veškerou špínu a další nečistoty. Poté naneste čisticí prostředek na obklady a nechte ho působit po dobu uvedenou na obalu čisticího prostředku. Následně obklady otřete vlhkým hadříkem a důkladně znovu opláchněte vodou.

Pokud máte v domácnosti k vaší smůle tvrdou vodu a na obkladech se kvůli tomu objevily usazeniny, můžete použít bílý ocet. Smíchejte ho s vodou v poměru 1:1 a naneste právě na obklady. Nechte ho působit po dobu několika minut a poté otřete vlhkým hadříkem a opláchněte vodou.

A máte hotovo.