Jak na látkové sedačky

Látkové sedačky jsou velmi oblíbenou součástí českých domácností. Problémem ale je, když se na ní objeví nepříjemné skvrny. Znáte to, může jít o nejrůznější tekutiny, barvičky nebo jiné nečistoty, které vzhled tohoto nábytku mohou poměrně snadno hyzdit. Víte ale, jak si s nimi poradit? K tomu Vám mohou naše rady.

Vyčištění běžných skvrn z látkových sedaček není těžké. Je totiž možné použít speciální přípravky na čalouněné sedačky, a to na bázi suché pěny. Pokud narazíte na mastnou skvrnu, přistupte k běžnému octu nebo ke kyselině citrónové. Ty jsou totiž tou ideální cestou, jak se mastných flíčků snadno zbavit

A jak na kečup, kávu nebo třeba čokoládu? Tak s tou by si měla poradit studená voda s kartáčkem. Bude to vyžadovat jen trošku úsilí, ale nemělo by jít o nic složitého. Na mastnotu se pak ideálně hodí čistící líh a na pivo, vejce nebo jiné přírodní nečistoty pak přípravky na bázi kyselosti, které jsou k dostání v každé větší drogerii.

Pokud ale už nějakou skvrnu na Vaší oblíbené látkové sedačce máte déle, zkuste glycerin. Jestliže se Vám sedačka ušpinila něčím trošku houževnatějším, zkuste plastelínu nebo vosk.

Zavolat si na to můžete ale i nás EkoBIT. My se totiž na čištění látkových sedaček zaměřujeme a naše spolehlivá úklidová firma vám sedačky vyčistí.