Jak na octomilky? Postačí rady našich babiček

S octomilkami se v domácnosti setkal už leckdo. Jsou to drobounké mušky, které každé hospodyni dokážou pěkně zkazit náladu. Najdete je často nad miskou ovoce nebo i kolem odpadkového koše, a to hlavně během teplých letních měsíců. Víte ale, jak můžete octomilky z vaší domácnosti snadno a efektivně vyhnat? U nás v EkoBIT to víme.


Octomilky sice nezpůsobují žádné škody, neštípou, nebzučí. Přesto je ale nikdo nechceme doma mít. Už naše babičky dobře věděly, že vyhledávají hlavně vlhko, teplo a že milují pořádně zkvašené ovoce. Nejvíc pak švestky, na ně octomilky nedají dopustit.


V případě octomilek je dobré myslet na to, že nejlepší možnou obranou je pořádná prevence. Vynášejte pravidelně odpadkový koš, nenechávejte ovoce zbytečně zkvasit a pravidelně jeho stav kontrolujte. Pravidelně zapínejte myčku a obecně nenechávejte špinavé nádobí zbytečně venku. Hodí se také pravidelně měnit filtr v kávovaru, kde to octomilky také milují.


Hodí se také pravidelné větrání, neboť octomilky nesnáší chlad a proudění vzduchu.


Chemii se ale v případě boje s octomilkami spíše vyhněte. Vám totiž bude nejspíš stačit jen prostý hřebíček. Jeho vůně totiž octomilky povětšinou vypudí a vám se zároveň vaše domácnost či kancelář pořádně provoní. Dobře funguje i česnek, jeho specifické aroma ale každý úplně dobře nesnese.


Další možností je i koupě speciálního pásku, který seženete v každé drogerii. Ten totiž octomilky pořádně přivábí a zároveň je i pevně zachytí.