Jak na perfektně vyleštěné příbory?

Pokud se k vám chystáte na večeři s rodinkou nebo přáteli a chcete, aby vaše příbory vypadaly krásně čisté a lesklé, máme pro vás několik tipů, jak toho dosáhnout co nejefektivněji a nejrychleji. Leštění příborů není nikdy úplně příjemnou činností, ale s našimi triky to pro vás může být snad i zábavné.

Prvním krokem k dokonalým příborům je samozřejmě jejich dokonalé umytí vodou a mýdlem. Je důležité z nich odstranit veškeré zbytky jídla i možnou mastnotu.

Poté můžete přejít už k dalšímu kroku, a tedy k leštění, které je hlavním tématem tohoto článku. Nejlepší způsob, jak efektivně vyleštit příbory, je použít speciální pastu na nádobí. Naneste její malé množství na hadřík a jemně otírejte příbory tak, až se budou perfektně lesknout.

Dalším možným a poměrně často používaným trikem je použití octu a sody. Smíchejte tyto dvě suroviny do takové pasty a naneste na příbory. Nechte působit po dobu několika minut a poté je opláchněte teplou vodou. Příbory by měly být následně okamžitě lesklé a čisté.

Jestliže máte doma příbory ze stříbra, můžete použít také kyselinu citronovou. Smíchejte ji s vodou a vaše příbory budou během okamžiku jako nové.

Posledním trikem, jak dosáhnout dokonalého vzhledu příborů, je použití speciálního suchého hadříku na leštění, který je k dostání v různých e-shopech či na prodejnách s domácími potřebami. Jen si dejte pozor, abyste hadřík nepoužívali příliš tvrdě a nepoškodili tím povrch vašich příborů.