Jak na plynový sporák

Čištění plynového sporáku je pro některé vůbec tou nejméně oblíbenou činností v domácnosti. Rošty a hořáky bývají často zanesené nečistotami, se kterými se mnohdy jen velmi obtížně bojuje. I na to ale jsme v EkoBIT zvyklí a s plynovými sporáky si díky nejrůznějším trikům nakonec vždycky poradíme.

Na plynové sporáky se musí hlavně chytře. Vyhněte se houbičce se saponátem a nepoužívejte ani drátěnku. S těmito nástroji Vám totiž péče o plynový sporák půjde jen velmi těžko. Preferuje něco mnohem účinnějšího a šetrnějšího.

Z letité zkušenosti společnosti EkoBIT víme, že při čištění plynového sporáku či plynové desky je klíčové užívat kvalitní odmašťovač. Opravdu se nebojte trochu zainvestovat. Měl by být takový, který je na čištění těchto částí v kuchyni přímo určený. Pokud ho už doma máte, nastříkejte jen na mřížku a hořáky, nechte chviličku působit, a poté vše starou houbičkou na nádobí nebo díky jednorázové papírové utěrce setřete.

Skvělým pomocníkem s plynovým sporákem ale může být třeba i parní čistič na odstranění bakterií a nečistot. Některé modely, které jsou na trhu běžně k sehnání, totiž zvládnou zničit až 99,9 procenta bakterií či plísní. Práce s ním navíc bývá poměrně snadná, a i poměrně levná. Pro manipulaci s ním Vám totiž bude stačit jen obyčejná voda z kohoutku.

I v případě plynových sporáků se ale můžete spolehnout i na tradiční babské rady. K čištění Vám totiž může pomoci třeba sůl, soda nebo i ocet, které má v dnešní době doma téměř každý.