Jak na sprchový kout

Sprchový kout se v domácnostech užívá každý den. Proto je na místě se mu také s potřebnou péčí věnovat. Vyhněte se ale látkám, které mohou způsobit až nenávratné škody na ošetřovaných površích. Jde třeba o kyselinu mravenčí. Vsaďte naopak na suroviny, se kterými jako EkoBIT máme dlouhodobě pozitivní zkušenosti.

Pokud je Váš povrch sprchového koutu chromovaný, vsaďte na vodu s mýdlem i měkký hadřík. Pokud musíte bojovat s vápenitými usazeninami, můžeme s klidným svědomím doporučit běžně dostupné sanitární čističe, a to na bázi kyseliny citrónové. Jakmile se ale pro tuto látku rozhodnete, je potřeba povrch následně opláchnout čistou vodou a osušit suchým hadříkem.

I se sprchovým koutem Vám může snadno pomoci ocet, který je cestou pro ekologické úklidy v každé domácnosti. Jde totiž o jednu z nejjednodušších ale také nejúčinnějších látek. Pokud je povrch výrazněji zaneřáděný, můžeme doporučit užívání neředěného i zahřátého octu. Vyhněte se ale jeho užívání na již uvedené chromované povrchy, kde by mohl způsobit větší škody.

Na spáry pak použijte parní čističe. Jde ale o finančně náročnější variantu, na což je potřeba se připravit. Výsledky však bývají v mnoha případech naprosto ohromující. Přístroj se totiž skvěle hodí i pro běžnou dezinfekci.