Jak na uklízení s miminem

I během rodičovské dovolené si muž nebo žena musí alespoň někdy najít čas na pořádný úklid. Od toho ale může někdy odrazovat strach z probuzení Vaší ratolesti. Vy to totiž znáte. Dlouho trvá, než miminko usne, jen chviličku, když se zrovna probudí. Proto je vhodné v takové situaci postupovat obezřetně a spánek Vašeho mladého potomka nijak nenarušit. Jinak Vám to totiž vrátí. A možná i s úroky.

Když miminko spí a nenachází se zrovna v jiné místnosti, dělejte jen takové uklízecí činnosti, které vaše dítě jednoduše neprobudí. Zapomeňte tedy na vysávání, praní nebo mytí nádobí. S vytřením prachu nebo třeba s leštěním stolu by ale být problém neměl.

Když Vaše ratolest nespí a vy stejně potřebujete nutně uklidit, existuje celá řada způsobů, jak na to. Některé maminky třeba využívají po domácku vytvořené dětské koutky, ve kterých se děti zabaví a kde zároveň pro ně nehrozí žádné nebezpečí. Dítě můžete také poslat s tatínkem nebo s prarodiči na procházku, a vy se tak následně můžete s klidem pustit do uklízení.

Pokud už je Vás potomek starší, zapojte ho do uklízení také. Se svými povinnostmi se díky tomu rychleji sžije a vy spolu zažijete i trochu srandy a společně strávené aktivity. Jednou Vám za to bude Váš potomek vděčný.

A nebo zavolejte na pomoc EkoBIT. My Vám totiž s úklidem Vašeho domova rádi pomůžeme. A děti nevzbudíme, slibujeme!