Všimli jste si, že se ve Vaší lednici nějak nakumulovala námraza? Tak to byste měli rychle přistoupit k jejímu odmražení. Za to Vám následně poděkuje nejen samotný spotřebič, ale i Vaše peněženka. Zvlášť v době současné energetické krize je totiž chladnička s námrazou velkým žroutem peněz, který Vás může v krajním případě i zruinovat.

K ručnímu odmrazování Vaší chladničky byste měli přistoupit vždy, když usazený led přesáhne hranici půl centimetru. Hlavně si dejte pozor na to, aby tato námraza nebyla vyšší než jeden centimetr. Pokud ano, zvýšila by se celková spotřeba lednice i o 75 procent.

Odmražení lednice ale není vůbec těžké a my jsme se jako EkoBIT rozhodli, že Vám s tím rádi pomůžeme, a to hned několika cílenými radami. V prvé řadě je potřeba odpojit Vaši chladničku ze sítě. Potraviny uložte do chladu, aby se Vám zbytečně nezkazily a poté se už do toho můžete pustit.

Vnitřní části lednice i zásuvné boxy vymyjte vodou, kterou jste před tím smíchali s prostředkem na nádobí. Nabízí se také možnost užití speciálního čistícího spreje, který ale často vyjde i na několik desítek korun. Místo něj je ale možné použít i běžnou octovou vodu, která pohlcuje prachy a má silné dezinfekční účinky. Hodí se proto i pro jiné úklidy kanceláří nebo třeba ve zdravotnicích zařízeních.

Pak už jen všechno pořádně vytřete do sucha a lednici můžete znovu zapojit do sítě. Po asi třiceti minutách pak můžete začít do Vaší chladničky opět vracet i první potraviny.