Jak šetřit při úklidech

Zdražování začíná pomalu drtit hromadu českých domácností. I proto mnohé z nich začínají čím dál více přemýšlet nad tím, jak ve svých napjatých rozpočtech trochu ušetřit. Mnohé kroky na úsporu peněz se však dají udělat i při úklidech a my v EkoBIT vám takové také představíme.

Inflace se v meziročním vyjádření začíná v českém prostředí pomalu blížit dvaceti procentům. Ceny v obchodních řetězcích trhají rekordy a dotýká se to i úklidových prostředků.

Mnohé obchody se však z marketingových účelů stále často spoléhají na akční ceny a lidé díky nim pomohou velmi citelně ušetřit. Některé položky pro úklid domácností totiž díky tomu najdete i s více než padesátiprocentní slevou. A to už se vyplatí.

Kromě nakupování ve slevách však je možné brát i produkty od méně známých značek. Většina velkých obchodních řetězců totiž běžně nabízí některé mycí prostředky i pod svou privátní značkou, které jsou i bez akční slevy často mnohokrát levnější než ty běžně známé. I představitelé největších marketů v zemi v poslední době stále častěji opakují, že méně známé značky jsou v posledních týdnech po celé České republice mezi zákazníky stále populárnější.

Za účelem šetření je také potřeba dodržovat správné dávkování. Díky tomu totiž můžete ušetřit až tisíce korun ročně. Pokud třeba výrobce udává, jak máte přípravek naředit, jak silnou vrstvu je vhodné natřít a podobně, určitě je dobré se těmito radami řídit.