Jak vyčistit spáry?

Vydat se do boje se špinavými spárami, to většinou znamená dřinu a pot s nejistým výsledkem. Také vás špína mezi spárami trápí? Vyzkoušeli jste již snad všechno, ale spáry stále nevypadají dobře? Potom pro vás máte skvělou zprávu. Víme totiž o způsobu, který funguje na 100 %! I vy díky němu můžete vyčistit spáry opravdu jednoduše a rychle.

Špína mezi spárami jako nebezpečí

Spáry se nachází mezi dlaždicemi, které má většina z nás v koupelně, na toaletě nebo také v kuchyni či v předsíni. Nová dlažba vypadá krásně, ovšem po čase i vy zjistíte, že se barva spár začíná měnit – tmavne. Je to tím, že se ve spárách zachycuje nečistota. Následkem toho vznikají ve spárách ideální podmínky pro vznik plísní a hub. Rády se zde usazují také bakterie, které mohou být příčinou celé řady nemocí. Čisté spáry jsou tedy nejen důkazem čisté domácnosti, ale jsou i jakousi zárukou zdraví.

Jak vyčistit spáry – „osvědčené metody“

Existuje hned několik způsobů, jak se špínou ve spárách bojovat. Mnoho lidí používá k čistění savo. Tento prostředek je sice silný a většinu nečistot může odstranit, ovšem pokud to s jeho dávkou přeženete, můžete spáry poškodit. Navíc má nepříjemný zápach. K čistění spár je také možné použít octovou vodu. Zde je účinek již horší a opět musíte snést nelibou vůni. Některé babské rady také vsázejí na použití kypřícího prášku či jedlé sody. Ani zde není 100 % efekt zaručen. Navíc jsou tyto způsoby čištění dlaždic časově i fyzicky náročné. K čištění totiž musíte používat menší kartáček a drhnout a drhnout.

Jaký způsob čištění spár je nejlepší?

Jeden způsob čistění nad ostatními vyčnívá a to z pohledu efektivity, rychlosti i snadnosti. Jedná se o parní čištění.  Princip jeho fungování je úplně jednoduchý. Parní stroj vyvíjí páru a tu žene pod velkým tlakem tryskou ven. Díky tomu vzniká silný proud páry, který nečistoty vyžene ven, a vy je potom už jen snadno otřete. Pára díky vysoké teplotě navíc hubí plísně, bakterie i houby zabraňuje jejich dalšímu množení. S párou se navíc dostanete do těžko obtížných míst a použít ji můžete k čistění i dalších povrchů ve vaší domácnosti.