Jaké čisticí prostředky jsou vhodné pro úklid v kanceláři?

Onemocněním zaměstnanců v pracovním prostředí mohou pro zaměstnavatele vznikat ohromné finanční ztráty. Je jasné, že tyto ztráty je nutné minimalizovat. Proto je nutné se při úklidu kanceláří zaměřit na problémová místa, jejichž prostřednictvím se mohou snadno šířit bakterie. Pravidelný úklid klávesnic, telefonů a klik je proto naprosto nezbytný.

Nezapomeňte na životní prostředí

Při úklidu je ale potřeba myslet i na ekologii. Že nevíte, které prostředky používat při úklidu kanceláří na klávesnice, telefony a kliky, aby nedošlo ke zbytečnému zatěžování životního prostředí? V tomto článku vám poradíme.

Na běžný úklid elektroniky a počítačů můžete využít spreje, čisticí hmoty a hadříky Clean IT, případně Electronics. Utěrky z mikrovlákna v kombinaci s čisticím roztokem efektivně čistí a pečují o LCD i plazmové obrazovky, odstraní prach, otisky, mastnotu i nejrůznější usazeniny a zároveň nedojde k poškrábání povrchu.

Speciální hadříky a antistatické spreje

Pro ekologický úklid kanceláří jsou vhodné sady a čisticí ubrousky k ošetření počítačů, monitorů a telefonních sluchátek od firmy E-cloth. Jemně tkaná vlákna hadříku pohlcují a odstraňují nečistoty. Antistatický sprej, jenž neobsahuje žádné chemické látky, ani alkohol, pak vytváří ochrannou vrstvu a zároveň odpuzuje prach.

Dezinfekce telefonů

Na dezinfekci telefonů můžete použít také univerzální čistič ve spreji Sanytol. Tento přípravek má antibakteriální, fungicidní a virucidní účinky, takže dezinfikuje všechny materiály a ničí mikroby. Zároveň nezanechává skvrny. Jak sprej Sanytol používat? Nastavte pistoli do pozice ON, nastříkejte na telefon, dokud nebude jeho plocha dostatečně vlhká. Následně jej osušte čistým hadříkem.