Pravidelná údržba myčky

Myčka na nádobí patří mezi nepostradatelné součásti každé domácnosti. Její obsluha by se však měla řídit určitými pravidly. Jinak hrozí, že se životnost myčky citelně zkrátí. Každá rodina by na to měla myslet, protože pořízení myčky není zrovna levnou záležitostí, a to zvlášť v době dnešní vysoké inflace. Nedostatečná péče o myčku zároveň může vést k nekvalitně umytému nádobí.

Moderní myčky mohou přinášet každé domácnosti značnou úsporu času i energií. Aby však byla její funkčnost dobrá, měl by být mycí cyklus dostatečně úsporný. Proto je potřeba zvolit vhodný program i ideální teplotu.

Aby se špinavé nádobí v myčce dobře umylo, měla by se domácnost řídit pokyny od výrobce. S tím souvisí i nutnost správného dávkování, což se týká třeba i leštidla.

My v EkoBIT víme, že každou myčku je vhodné minimálně dvakrát ročně zapnout naprázdno. Zároveň je dobré proplachovat její filtr pravidelně horkou vodou. Spousta nepořádku se běžně shromažďuje za těsněním, na což je také při úklidech domácnosti potřeba myslet. Nejvíce problematická je v tomto ohledu spodní část tohoto spotřebiče.

Některé součásti kuchyně do myčky nepatří. Jde třeba o porcelánové servisy s kresbou, dřevěná prkénka nebo vařečky. Neměli byste tam vkládat třeba ani plastové krabičky, na kterých chybí potřebné piktogramy. Vlivem vysokých teplot totiž mají tendenci se poměrně snadno deformovat. Nevhodné jsou zároveň i struhadla, škrabky nebo třeba ostré nože.