Rozlitý olej? Pohroma, se kterou si umíme poradit!

Rozlitý olej patří k těm nejpříjemnějším zážitkům, s nimiž se můžeme v domácnosti asi potkat. Jeho likvidace však nemusí být nutně tragédií. Pokud máte správné nástroje a postup, můžete rozlitý olej zvládnout rychle a snadno. I proto vám v tomto článku jako EkoBIT ukážeme, jak na to!

První kroky jsou jasné. Jde hlavně o včasný zásah. Pokud totiž necháte olej na podlaze nebo na pracovní ploše vyschnout, bude pro vás mnohem obtížnější ho odstranit. Pokud máte po ruce papírové utěrky, použijte je k tomu. Díky nim se vám totiž podaří olej poměrně rychle a úspěšně nasáknout, což vám mnohonásobně ulehčí práci.

Poté už přichází váš čas na první zásadnější, a tedy důkladnější čištění. Připravte si kýbl s horkou vodou a přidejte do něj několik kapek tekutého mycího prostředku. Stačí nějaký běžně sehnatelný, který tedy mají v každém menším či větším obchodním řetězci. Směs použijte k očištění místa, kde se olej rozlil.

Pokud se vám nepodařilo olej úplně odstranit, můžete vyzkoušet některý z přírodních čistících prostředků. Vyzkoušejte například jedlou sodu nebo kukuřičný škrob. Tyto prostředky v případě použití vysypte na rozlitý olej a nechte je působit po dobu několika hodin. Poté prostě podlahu nebo zaneřáděnou plochu vytřete a olej by měl být pryč.

Pokud se rozlitý olej dostal i do mezer nebo štěrbin, může být jeho odstranění složitější. V takovém případě můžete použít speciální čistič, který dokáže olej účinně rozpustit a odstranit. Tyto čističe lze zakoupit v obchodech s domácími potřebami a jsou velmi účinné. Nechte si poradit odborníkem a vezměte v úvahu i typ podlahy, který olej zrovna zaneřádil.