Zima je sice u konce, ale krby budou někteří z nás používat možná i na jaře. A i kdyby ne, další zimní sezóna je už za pár měsíců zase tady, a i proto se v tomto článku podíváme na to, jak je možné se snadno a efektivně zbavit nepříjemných sazí.

Pokud jsou saze v kamnech, krbu nebo ve výfukových trubicích, je důležité použít správné nástroje k jejich odstranění. K dispozici jsou nám v obchodech i různých e-shopech speciální kartáče i další nástroje. Nezapomeňte však také na ochranné rukavice či brýle. Bezpečnost je totiž na první místě!

Když už máte ty správné nástroje, je třeba použít i správný čistič. Existují speciální prostředky na saze, které lze zakoupit v obchodech s domácími potřebami. Pokud nechcete tímto způsobem zainvestovat své peníze, můžete použít i běžně dostupnou sůl nebo octovou kyselinu smíchanou s vodou.

Při čištění kamen, krbu nebo výfukových trubek hlavně postupujte opatrně. Buďte obezřetní při manipulaci s horkými materiály. Pokud nejste si jisti, jak na to, neváhejte kontaktovat odborníka.

Zároveň ale myslete na to, že přebytečné saze by se měly odstraňovat hlavně pravidelně. Jen tak totiž můžete minimalizovat riziko požáru a zvýšit i účinnost vytápění.