Semišové boty. Jakou péči je jim vlastně potřeba věnovat?

Trend v podobě nošení semišových bot získává na popularitě nejen v módním světě, ale také v běžném životě. Tyto boty jsou velmi pohodlné a vypadají poměrně stylově, na což zejména mladé osoby ve svých outfitech často sází. Co ale vlastně udělat, když se vám „podaří“ vaše oblíbené semišové boty zašpinit? Není důvod se obávat, protože existuje hned několik způsobů, jak semišové boty skvěle vyčistit.

Prvním krokem při čištění semišových bot je odstranění nečistot z povrchu. K tomu lze použít gumovou houbičku nebo speciální kartáček na semiš, který je k dostání v každé specializované prodejně nebo na podobně fungujícím e-shopu.

Tyto pomůcky odstraní špínu, prach i jiné problematické zbytky z bot, aniž by poškodily samotný materiál.

Poté, co se zbavíte takových nečistot z povrchu bot, můžete použít speciální sprej na čištění semiše. Tento sprej pomáhá boty skvěle vyčistit, ale také semiš dostatečně ochrání i před dalším možným znečištěním. Sprej naneste rovnoměrně na celý povrch bot a nechte ho uschnout. Postupujte však i podle návodu, který je součástí každého balení.

Čištění semišových bot tak rozhodně není žádná věda a nemáte se čeho obávat. Vsaďte na rady odborníků a brzy budete mít po problému.