Úklid a čištění v obchodě

Obchod udržovaný v čistotě, a nejen s potravinami, udělá dobrý dojem na zákazníka, vzbudí v něm důvěru a tím i zájem nakoupit zboží. Úklid obchodních prostor můžete zajistit buď vlastními silami, nebo si na to najmout profesionální úklidovou firmu, záleží na možnostech každého obchodu.

Každopádně, pracovníci úklidu by se měli umět poradit s čištěním všech druhů povrchů: od mytí podlah, stěn, oken, nábytku přes čištění koberců a čalounění, základní čištění a leštění choulostivých povrchů až po mytí fasád a úklid venkovních prostor. Se všemi těmito úkony si poradí výrobky KÄRCHER.

Proč si vybrat čisticí stroje KÄRCHER?

Výrobky KÄRCHER doporučujeme z více důvodů. Především proto, že tato firma působí na trhu úklidové a čisticí techniky již více než 75 let. Za dobu své působnosti firma KÄRCHER vyvinula celou řadu inovačních řešení a zaslouženě obsadila vedoucí pozici na trhu v tomto oboru.
Čisticí stroje a jiné výrobky KÄRCHER mají nejvyšší možnou kvalitu a to díky přísné kontrole a testování než se dostane ke spotřebitelům. Čisticí stroje KÄRCHER jsou spolehlivé, mají dlouhou životnost, propracovanou funkčnost a v neposlední řadě jsou velmi jednoduché v obsluze. Zaručují dlouhodobou použitelnost bez nutnosti servisních oprav. Dovolují efektivní práci, šetři čas a námahu.

Podlahové mycí stroje

Největší uplatnění při čištění v obchodech našly podlahové mycí stroje, které představují poměrně širokou skupinu strojů a zařízení. Podlahové mycí automaty čistí a odsávají nečistoty, hodí se jak pro základní důkladné čištění a drhnutí, tak i pro průběžný úklid za provozu.


Výběr vhodného podlahového stroje pro konkrétní obchod bude záviset od:

  • velikosti čištěné plochy v m2
  • intervalu čištění (budete ho používat denně nebo jednou týdně)
  • nákladů na provoz stroje (velké čisticí stroje mají větší náklady a zároveň i vyšší výkon v m2)
  • charakteristiky objektu (zastavěnost, šířka přechodů, apod.)


Vysavače

Dále pak se při úklidu obchodu neobejdete bez vysavače pro suché nečistoty a také bez kartáčových vysavačů pro kobercové plochy, které díky elektricky poháněnému kartáči narovnají kobercová vlákna, vykartáčují koberec a dokonalé vysaje těžce odstraňované nečistoty.
Vysavače pro mokro-suché nečistoty oceníte v okamžicích, kdy se něco pokazilo, tam kde se něco rozlilo nebo rozbilo, tyto vysavače totiž dokážou odstraňovat hrubé nečistoty s ostrými hranami společně s tekutinami (například i olej).

Zametací stroje KÄRCHER

Pro čištění venkovních prostor před obchodem se skvěle hodí zametací stroje, které nejen dokážou zametat, ale zároveň nečistoty shromažďují ve sběrné nádobě, kterou pak jednoduše vyprázdníte.

Speciální zametací stroje, tzv. bateriová košťata, se používají ve vnitřních prostorech pro rychlý údržbový úklid za provozu.

Uvedli jsme jen stručný seznam možných čisticích strojů, vhodných pro úklid a čištění v obchodech. Široký sortiment dalších čisticích strojů KÄRCHER, příslušenství a čisticích prostředků zaručuje, že splní každé požadavky.