Víte, jak si poradit s baterií u umyvadla?

V dnešním článku se podíváme na to, jak efektivně a snadno vyčistit baterii u umyvadla. Baterie jsou jedním z nejvíce používaných prvků v koupelně a často se stávají cílem usazenin, vodního kamene a špíny. Tyto nečistoty mohou nejenom kazit celkový vzhled baterie, ale také snižovat její výkon a životnost. Následující tipy vám ale pomohou odstranit nečistoty z vaší baterie rychle a snadno.

Prvním krokem je vyčištění povrchu baterie. Můžete k tomu použít mýdlovou vodu a jemnou houbičku či hadřík, a to proto, abyste odstranili ideálně všechny nečistoty a špínu. Dbejte na to, aby nedošlo k poškození povrchu baterie použitím drsných čisticích prostředků nebo drsné houbičky. V budoucnu byste totiž mohli takového kroku nemálo litovat.

Dalším krokem je odstranění usazenin vodního kamene. K tomuto účelu lze použít octovou kyselinu, kterou je třeba smíchat s vodou v poměru 1:1. Tento roztok naneste na baterii a nechte ho působit po dobu několika minut. Poté opláchněte baterii čistou vodou a usušte ji suchým hadříkem.

Pokud jsou na baterii méně ničivé skvrny, můžete použít k odstranění i běžné čisticí prostředky, které je možné užít i při dalších úklidech třeba v bytových domech. Používejte ale jen čisticí prostředky doporučené výrobcem a dbejte na to, aby byly bez ničivých částic.

Posledním krokem je pak dokonalé vyleštění baterie. K tomuto účelu můžete použít klasický kuchyňský olej nebo speciální čisticí prostředky na baterie. Tyto prostředky zajistí nejen vysoký lesk povrchu, ale také ochrání baterii před dalšími usazeninami a špínou.